Automatyczne magazyny pionowe są kluczowym elementem skomplikowanych logistycznych systemów. Ich wydajność oraz elastyczność w prowadzeniu to istotne kryteria dla dostawców. W obliczu tego wyzwania jedna z firm specjalizujących się w automatycznych magazynach pionowych zwróciła się do marki Brady w poszukiwaniu efektywnego rozwiązania identyfikacji kabli. Szczegóły na ten temat omawiamy w poniższym artykule. 

 

  1. Wyzwania integracji magazynów pionowych
  2. Rozwiązania Brady do identyfikacji kabli w magazynach pionowych
  3. Efekty wdrożenia produktów Brady

 

Dostawca automatycznych magazynów pionowych skonfrontowany z koniecznością szybszej integracji własnych rozwiązań postanowił znaleźć nowy i jednocześnie efektywniejszy system identyfikacji kabli. Wdrożenie zautomatyzowanego procesu oznakowywania kabli za pomocą wydajnej drukarki i aplikatora owijek BradyPrinter A6500 przyczyniło się do znacznego przyspieszenia instalacji magazynów pionowych, zapewniając jednocześnie wyższą elastyczność w zarządzaniu zmianami w magazynach automatycznych działających już od dłuższego czasu u klientów. Jeśli i Ty szukasz niezawodnego rozwiązania służącego do identyfikacji kabli i przewodów, zapraszamy do szybkiego zapoznania się z dzisiejszą treścią.

 

Wyzwania integracji magazynów pionowych

identyfikacja kabli BradyDostawca magazynów pionowych stanął przed wymagającym zadaniem, które wiązało się z potrzebą szybkiej identyfikacji tysięcy kabli — zarówno w trakcie instalacji nowych systemów u klientów, jak i w trakcie wprowadzania zmian w systemach, które już istniały. W tej dziedzinie, gdzie czas jest ważnym czynnikiem, jednolita oraz sprawna identyfikacja staje się priorytetem i właściwie warunkiem koniecznym.

Różnorodność kabli — zarówno pod względem grubości, jak i typów — to kolejny poziom skomplikowania procesu identyfikacji. Każdy kabel musi być dokładnie zidentyfikowany, z uwzględnieniem jego indywidualnych właściwości. Dlatego do obsługi różnych rodzajów kabli wymagane jest rozwiązanie, które będzie nie tylko szybkie, ale i elastyczne w dostosowaniu do zmiennych warunków oraz instalacyjnych wymagań.

Błędne oznaczenia lub niepełne informacje o danym przewodzie nierzadko prowadzą do opóźnień w instalacji. A to z kolei negatywnie wpływa na cały proces integracji pionowych magazynów. Z tego powodu dostawcy takich systemów muszą znaleźć rozwiązania, które nie tylko umożliwiają szybką identyfikację, ale zapewniają również jej dokładność.

 

Rozwiązania Brady do identyfikacji kabli w magazynach pionowych

Jeśli chodzi o identyfikację kabli w magazynach pionowych firma Brady przedstawiła dostawcy, który zgłosił się do marki ze swoim problemem, kompleksową opcję opierającą się na owijanych etykietach identyfikacyjnych oraz drukarce z aplikatorem BradyPrinter A6500. Taki system umożliwia jednolite etykietowanie przeróżnych kabli w krótkim czasie — mniej niż 5 sekund — przy zachowaniu niezawodności w każdych warunkach — również tych trudnych przemysłowych.

BradyPrinter A6500 oferuje wyjątkową szybkość drukowania etykiet oraz możliwość ich aplikacji we wskazane miejsce w niecałe 5 sekund! W porównaniu do tradycyjnych ręcznych metod drukarka skraca czas aplikacji trzykrotnie. Dzięki rozwiązaniu Brady identyfikacja dużej liczby kabli staje się sprawnym oraz efektywnym zadaniem.

Drukarka i aplikator owijek BradyPrinter A6500 to nie tylko szybkość. To także elastyczność w obsłudze. Urządzenie ma zdolność odbierania danych etykiet z przeróżnych systemów ERP. Może także działać w autonomicznym trybie za pośrednictwem kolorowego menu, które wyświetla się na ekranie dotykowym. Urządzenie bez problemu integruje się również z innymi narzędziami służącymi do obróbki kabli.

Do zalet tworzonych etykiet za pomocą wyżej wspomnianego rozwiązania zalicza się ich wysoką odporność na trudne warunki pracy. Marka Brady dostarcza klientom etykiety klasy przemysłowej, które sprawdzą się właściwie w każdym środowisku.

 

Efekty wdrożenia produktów Brady

Druk oraz aplikacja etykiet w tak krótkim czasie — do 5 sekund — to ważny aspekt skuteczności oferowanego przez markę Brady rozwiązania. BradyPrinter A6500 gwarantuje szybkość drukowania i daje możliwość precyzyjnej aplikacji w czasie, który został dzięki urządzeniu zredukowaniu aż trzykrotnie w porównaniu z metodą ręczną. To przyspieszenie procesu identyfikacji kabli jest dużym atutem — zwłaszcza w kontekście instalacji pionowych magazynów automatycznych o wysokiej wydajności.

Do zalet rozwiązania marki Brady zalicza się także niezawodność etykiet klasy przemysłowej. Materiały eksploatacyjne oraz jakość druku, którą oferuje wskazana drukarka, zapewniają świetną czytelność — również w trudnych warunkach pracy. Etykiety przez cały czas utrzymują się w świetnym stanie — nie blakną, nie ścierają się i nie odklejają.

Efekty wdrożenia podejścia marki Brady w zakresie identyfikacji kabli przekraczają właściwie oczekiwania klienta. Przynoszą duże korzyści finansowe i przyspieszają cały proces integracji magazynów pionowych. Dostawca korzystający z produktów Brady może osiągać znaczne oszczędności finansowe. A dzięki szybkiej identyfikacji kabli — uniknąć kosztownych opóźnień.

Przyspieszenie procesu integracji magazynów pionowych to kolejny aspekt, o którym warto wspomnieć. Szybka identyfikacja tysięcy kabli — zarówno w trakcie instalacji nowego systemu, jak i przy wprowadzaniu zmian w systemach już istniejących — umożliwia dostawcom magazynów pionowych na błyskawiczne dostosowywanie się do zmiennych potrzeb danego klienta. Dynamiczna reakcja na rynkowe żądania zwiększa wydajność całego logistycznego systemu.