Czytniki stacjonarne | Czytniki mobilne

Czytniki RFID

RFID cyfrowa tożsamość Brady

Z technologią RFID możesz zobaczyć wszystko to, co niewidoczne. Aktywa nie muszą znajdować się na wysokości linii wzroku, aby zostały zidentyfikowane oraz zlokalizowane. Aby jednak móc korzystać z technologii, poza odpowiednimi etykietami, musisz wyposażyć swoją firmę w czytniki RFID. Bogatą ofertę czytników znajdziesz w asortymencie amerykańskiej marki Brady.

Czytniki RFID to zaawansowane urządzenia, które umożliwiają automatyczne identyfikowanie i śledzenie obiektów za pomocą fal radiowych. Są odpowiedzialne za komunikację pomiędzy oprogramowaniem a tagiem. To innowacyjna technologia, która zrewolucjonizowała sposoby identyfikacji i usprawniła wiele dziedzin życia — od logistyki po zarządzanie magazynami.

Klasyczny czytnik RFID składa się z następujących elementów:

  • przetworniki analogowego sygnału na cyfrowy,
  • interfejs komunikacyjny i oprogramowanie,
  • pamięć urządzenia.

Biorąc pod uwagę miejsce pracy, wyróżnia się czytniki stacjonarne, ruchome oraz ręczne. Ze względu na integrację z anteną natomiast dostępne są czytniki zintegrowane i niezintegrowane. Te pierwsze wyposaża się w antenę RFID, drugie natomiast nie posiadają tego rodzaju elementu. Co to oznacza w praktyce? Otóż to, że czytniki niezintegrowane wymagają podłączenia do nich zewnętrznej anteny. 

Które rozwiązanie jest lepsze? Czytnik zintegrowany czy niezintegrowany? Wszystko zależy od tego, czego właściwie potrzebujemy. Warto wiedzieć, że czytniki zintegrowane, chociaż nie wymagają użycia anteny zewnętrznej, mają nieco ograniczony obszar skanowania tagów. Niezintegrowane czytniki natomiast z reguły mają większą ilość kanałów, co pozwala na podłączenie wielu anten montowanych w przeróżnych lokalizacjach. A to z kolei zwiększa zasięg całego systemu RFID.

Zastosowanie czytników RFID:

  1. Logistyka i zarządzanie magazynem
  2. Transport publiczny
  3. Zarządzanie aktywami
  4. Opieka zdrowotna
  5. Przemysł spożywczy
  6. Ochrona przeciwwłamaniowa

Czytniki stacjonarne

Czytnik RFID Brady FR22

RFID Brady FR22 to stacjonarny czytnik wyróżniający się modułową budową i szerokimi funkcjami komunikacji. To kluczowe rozwiązanie, jeśli chodzi o śledzenie, monitorowanie oraz o ogólną inteligentną produkcję.

Brady RFID FR22

Brady BFA

Zaawansowana napowietrzna antena z tak zwanym formowaniem wiązki. Urządzenie ma 28 programowo sterowanych wiązek i zintegrowany czujnik, który nie tylko wykrywa ruch, ale także kierunek.

Brady BFA

Brady GA30

Antena przeznaczona do ogólnego zastosowania. Wyróżnia się dużym zyskiem. Świetnie sprawdzi się tam, gdzie mamy do czynienia z trudnymi warunkami oraz gdzie konieczne jest wykorzystywanie rozwiązań o klasie szczelności IP. Antena Brady GA30 może zostać zamontowana na każdej powierzchni — nawet metalowa nie pogorszy jakości odczytu.

Czytniki mobilne

Brady RFID HH83 HH83 RFID ACD

Czytnik HH83 to zwykłe urządzenie, które sprawdzi się do odczytywania etykiet NFC, HF RFID oraz kodów kreskowych. Urządzenie HH83 RFID ACD natomiast przeznaczone jest do skanowania nie tylko kodów kreskowych, etykiet HF i NFC, ale także etykiet UHF RFID.

Zakres temperatury pracy czytnika HH83 RFID ACD i HH83 wynosi od -20 do 55 stopni Celsjusza. Tylny aparat z autofokusem i lampą błyskową LED ma 5 Mpx. Jeśli chodzi o opcje łączności, do dyspozycji klient ma — w zależności od modelu czytnika — 4G, 3G, łączność bezprzewodową w standardzie 802.11 a/b/g/n/ac, USB 2.0 oraz Bluetooth. Czytnik ręczny ma dotykowy ekran, fizyczne przyciski oraz takie funkcje, jak akcelerometr, czujnik zbliżeniowy, krokomierz, żyroskop, czujnik światła otoczenia oraz czujnik ToF.

Brady RFID HH83

Brady RFID HH85 RFID ACD

Model HH85 RFID ACD jest ulepszonym i wzmocnionym urządzeniem czytnika HH83 RFID ACD. W obu czytnikach mamy praktycznie sen sam procesor i specyfikację pamięci. Produkty różnią się głównie konstrukcją. Brady RFID HH85 RFID ACD wyposażono dodatkowo w pistoletowy uchwyt oraz gumowe odbojniki. Dzięki temu samo urządzenie jest solidniejsze od swojego poprzednika i bardziej odporne — na przykład na upadki.

WsteczDo góry