drukarki mobilne Brady

Asortyment marki Brady obejmuje kilka mobilnych drukarek etykiet. Modele M210, M211, M511, BMP41, BMP51, M610, M710 i M611 różnią się od siebie głównie szerokością głowicy — czyli maksymalną szerokością zadruku. W urządzeniach serii M210 i M211 szerokość głowicy wynosi 19 mm, w BMP41 – 25 mm, M511 i BMP51 – 38 mm, M610 i M611 – 50 mm, a w M710 – 51 mm. 

Warto wiedzieć, że nie każda drukarka mobilna łączy się z komputerem. Tej możliwości nie ma urządzenie serii M210 oraz M211. Tę ostatnią podłącza się do smartfona.

M210, M211, M511 oraz BMP41 to idealne urządzenia do drukowania etykiet przeznaczonych do oznaczania przewodów i kabli, oraz identyfikacji produkcji. Z drukarek tych serii korzystają najczęściej automatycy, pracownicy IT, instalatorzy czy wykonawcy robót elektrycznych i teleinformatycznych

Za najbardziej uniwersalną drukarkę uważa się model M710. Urządzenie należy do tej samej właściwie rodziny co M610 oraz M611. Produkty tych gam mają te same głowice — wszystkie materiały z M610 i M611 będą pasować do M710 (ale nie odwrotnie). Podobnie sytuacja wygląda z kasetkami z BMP41, BMP51 oraz M511. Materiały z BMP41 pasują do BMP51 i M511. Ale kasetek z BMP51 nie można włożyć do BMP41. 

Drukarka M210

(kiedyś: BMP21 PLUS)

drukarka M210 Brady
Rozdzielczość:203 dpi
Max. szerokość etykiety:19,05 mm
Obcinarka:uruchamianie ręczne jedną ręką, proste cięcie, z przytrzymywaniem etykiet
Typ kodu kreskowego:Code 128, Code 39, QR code, Data Matrix
Kategorie symboli:elektryka, teleinformatyka, strzałki, domowe instalacje elektryczne, ostrzeżenie, grecki, międzynarodowe, różne
Łączność z PC:Nie
Wyświetlacz:Monochromatyczny LCD

Przenośna drukarka M210 z klawiaturą oraz wyświetlaczem monochromatycznym LCD, która spełnia oczekiwania również wymagających użytkowników. Dzięki urządzeniu można w szybki i prosty sposób wydrukować czytelne etykiety do przeróżnych zastosowań przemysłowych — na przykład oznaczeń tablic rozdzielczych, przewodów, kabli, gniazd czy wtyków. Ta drukarka mobilna sprawdzi się zarówno w ciężkim przemysłowym środowisku, jak i na zewnątrz. Samą obudowę wzmocniono gumowymi elementami, które gwarantują wysoką ochronę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez upadek. Ergonomiczna budowa i świetnie wyważony środek ciężkości w połączeniu z uchwytem karbowanym zapewniają każdemu użytkownikowi pewny chwyt.

Dzięki specjalnej technologii drukarka etykiet M210 automatycznie i samodzielnie konfiguruje etykiety oraz je konfiguruje. Bogata biblioteka grafik, klawiatura alfabetowa, funkcje menu i ogólnie prosta, intuicyjna obsługa urządzenia pozwala na szybkie i bezproblemowe tworzenie interesujących użytkownika w danym momencie etykiet.

Drukarka BMP41

Rozdzielczość: 300 dpi
Max. szerokość etykiety: 25 mm
Maksymalna liczba etykiet na dzień: 250 etykiet/dzień
Typ kodu kreskowego: Code 128, Code 39 i więcej przy wykorzystaniu Brady Workstation
Zastosowanie: etykietowanie telekomunikacji, elektryczne, danych, Lean i 5S, przewodów, kabli, identyfikacja ogólna i oznaczanie magazynów
Łączność z PC: Tak, USB
Wyświetlacz: duży wyświetlacz LCD

Wytrzymała, przenośna drukarka etykiet BMP41 to świetne rozwiązanie dla tych, którzy szukają solidnego urządzenia przenośnego, umożliwiającego tworzenie ciągłych lub wyciętych etykiet. Na drukarce można wykonać etykiety o szerokości wynoszącej maksymalnie 25 mm. Bez względu na to, czy szukasz urządzenia do drukowania niestandardowych etykiet, czy takiej, która świetnie poradzi sobie tylko w standardowych zadaniach, gwarantujemy, że niniejszy produkt spełni Twoje oczekiwania. Doskonale sprawdzi się do tworzenia etykiet identyfikacyjnych, na kable i przewodylistwy zaciskowe czy panele typu patch panel. Z drukarki tej korzysta także branża teleinformatyczna oraz osoby potrzebujące urządzenia do wykonania oznaczeń z zakresu BHP i identyfikacji zakładowej.

Samo tworzenie etykiet jest bardzo proste — dzięki klawiaturze QWERTY, wgranej bibliotece grafik i dostępnych funkcji. Interfejs pozwala wyświetlić drukowaną etykietę jeszcze przed ostatecznym jej zatwierdzeniem. A zatem nie marnujesz materiału eksploatacyjnego, ponieważ od razu drukujesz prawidłowe oznaczenie.

Drukarka M610

(kiedyś: BMP61)

drukarka M610 Brady
Rozdzielczość: 300 dpi
Max. szerokość etykiety: 19,05 mm
Nóż do etykiet uruchamianie ręczne jedną ręką, cięcie proste, z przytrzymywaniem etykiet
Typ kodu kreskowego: Code 128, Code 39 i więcej przy wykorzystaniu Brady Workstation
Zastosowanie dla elektryków, techników, monterów, instalatorów elektrycznych komponentów, inżynierów, budowniczych sterowniczych paneli i specjalistów z innych branż
Łączność z PC: Tak, USB 2.0, WiFi (opcjonalnie)
Wyświetlacz: kolorowy, dotykowy ekran LCD z podświetleniem

Drukarka M610 to urządzenie wyróżniające się odpornością na wstrząsy (klasy wojskowej), możliwością pracy w otoczeniu, w którym temperatura wynosi mniej niż 0 stopni Celsjusza oraz najszerszym zakresem funkcji i opcji dotyczących wprowadzania różnego rodzaju danych. Po pełnym naładowaniu drukarka M610 jest w stanie wydrukować za jednym razem aż 4500 etykiet!

Biurkowe oprogramowanie w połączeniu z klawiaturą QWERTY ułatwia i przyspiesza projektowanie oraz drukowanie etykiet. Ulepszona bateria Gen Li-ION znacząco wydłużyła czas działania urządzenia w porównaniu z innymi przenośnymi modelami. Etykiety drukowane są z prędkością wynoszącą 50,80 mm na sekundę. Produkt przystosowany jest do działania w temperaturze od -18 do 46 stopni Celsjusza.

Za pomocą drukarki M610 można drukować tekst, kody kreskowe, obrazy i kształty. Urządzenie obsługuje ponad 50 materiałów i 900 części etykiet.

Drukarka BMP51

drukarka BMP51 Brady
Rozdzielczość: 300 dpi
Max. szerokość etykiety: 110 mm
Nóż tnący: automat. (opcja)
Dostępne materiały eksploatacyjne: 2000+ standard: gotowe etykiety, taśmy ciągłe, oznaczniki, duże opakowania
Współpraca z PC: USB, Ethernet
Wyświetlacz: Monochromatyczny LCD
Zasilanie: Zasilacz AC

Drukarka do etykiet BMP51 to świetna opcja dla tych osób, które szukają urządzenia umożliwiającego drukowanie przejrzystych i wytrzymałych etykiet w dowolnym miejscu. Doskonale sprawdzi się w trakcie oznaczania urządzeń służących do transmisji danych, urządzeń elektrycznych, a także w takich miejscach jak laboratorium czy zakład produkcyjny. Z drukarek serii BMP51 korzystają także pracownicy potrzebujący rozwiązania, na którym bez problemu stworzą specjalne oznaczenia związane z bezpieczeństwem.

Sama wymiana materiałów jest bardzo prosta i trwa właściwie kilka sekund. Każdy użytkownik bez problemu zainstaluje nową kasetę z etykietami. Drukowanie etykiet na drukarce BMP51 jest łatwe, ponieważ urządzenie wyposażono w technologię Smart Cell, która automatycznie formatuje materiały. Drukarka samodzielnie zajmuje się kalibracją włożonego wcześniej materiału eksploatacyjnego.

Drukarka BMP51 zapewnia szybkość druku na poziomie 25,4 mm na sekundę. Dodatkowo ma wbudowaną, samoczyszczącą się obcinarkę, która nie tylko przycina materiał, ale także może go przytrzymać. Modele tej serii współpracują z 20 rodzajami materiałów eksploatacyjnych i z ponad 130 etykietami różnego rodzaju. Do drukarki można zamontować etykiety o szerokości nieprzekraczającej 28,10 mm.

Oprogramowanie LabelMark umożliwia drukowanie znaczników daty oraz godziny, kody kreskowe czy importowane grafiki. Drukarka BMP51 świetnie sprawdzi się do tworzenia oznaczeń na kable, panele, przewody i urządzenia. Wbudowany magnes natomiast sprawia, że drukarkę można mieć zawsze pod ręką. Wystarczy przyczepić ją do jakiejkolwiek metalowej powierzchni.

Drukarka M710

drukarka M710 Brady
Rozdzielczość: 300 dpi
Max. szerokość etykiety: 50,80 mm
Obcinarka uruchamianie ręczne jedną ręką, proste cięcie zarówno między etykietami, jak i na zakończenie danego cyklu drukowania
Typ kodu kreskowego: Code 128, Code 39 i inne — przy wykorzystaniu Brady Workstation
Zastosowanie: identyfikacja obiektu, etykietowanie elektryczne, laboratoryjne, kabli, przewodów, przywieszki ostrzegawcze, tagi, oznaczenia rurociągów, bezpieczeństwa, znaki informacyjne, przemysłowe etykiety z kodami kreskowymi, tabliczki znamionowe, oznaczenia przewodów, identyfikatory dostępu etc.
Łączność z PC: Tak, USB
Wyświetlacz: duży, kolorowy, graficzny wyświetlacz LCD

Drukarki M710 to urządzenia gwarantujące szybkość drukowania na poziomie 76 mm na sekundę. Wyposażone są w automatyczną obcinarkę, Wi-Fi (opcjonalnie) i Bluetooth (opcjonalnie). Przez Bluetooth można drukarkę podłączyć aż z pięcioma urządzeniami. Produkty M710 to aktualnie najszybsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania mobilne, proponowane przez markę Brady.

Urządzenia serii M710 zapewniają ponad 1300 opcji etykiet, w tym materiały przeznaczone do stosowania w stosunkowo niskich temperaturach, metalizowane, magnetyczne, o małej zawartości halogenów czy etykiety z bardzo agresywnym klejem. Dzięki zwiększeniu pojemności baterii na jednym ładowaniu można wydrukować aż 4500 etykiet.

Drukarka M710 to zaktualizowany model serii BMP71. Posiada ergonomiczny uchwyt, który bardzo ułatwia transport urządzenia. Zapewnia nie tylko lepsze drukowanie, ale proste wprowadzanie danych, importowanie i zapisywanie listów, plików oraz grafik. Drukarka znajdzie zastosowanie zarówno w zakładzie, jak i terenie.

Bez względu na to, czy pracujesz w branży teleinformatycznej, czy szukasz urządzenia, które umożliwi Ci wykonanie etykiet do oznaczania kabli, przewodów, komponentów, sprzętu lub do identyfikacji BHP — gwarantujemy, że drukarka M710 spełni Twoje oczekiwania.

Drukarka M211

Rozdzielczość: 203 dpi
Max. szerokość etykiety: 19,05 mm
Obcinarka uruchamianie ręczne jedną ręką, proste cięcie, z przytrzymywaniem etykiet
Typ kodu kreskowego: Code 128, Code 39, QR code, Data Matrix
Kategorie symboli: elektryka, teleinformatyka, strzałki, domowe instalacje elektryczne, ostrzeżenie, grecki, międzynarodowe, różne
Łączność z PC: Nie
Wyświetlacz: Monochromatyczny LCD

Odporna na upadki, uderzenia oraz wstrząsy drukarka M211 to urządzenie, które przy pełnym naładowaniu może pracować przez cały dzień – do 300 etykiet. Projektowanie, drukowanie i przeglądanie jeszcze nigdy nie było tak proste – wystarczy mieć telefon z odpowiednią aplikacją umożliwiającą te wszystkie czynności. Urządzenie współpracuje z ponad 90 kasetami wyposażonymi w etykiety ciągłe lub cięte. Ponadto posiada 85 czcionek, 22 symbole kodów kreskowych i ponad 1400 innych, podstawowych symboli.

Drukarka M611

drukarka M611 Brady
Rozdzielczość: 203 dpi
Max. szerokość etykiety: 19,05 mm
Obcinarka uruchamianie ręczne jedną ręką, proste cięcie, z przytrzymywaniem etykiet
Typ kodu kreskowego: Code 128, Code 39, QR code, Data Matrix
Kategorie symboli: elektryka, teleinformatyka, strzałki, domowe instalacje elektryczne, ostrzeżenie, grecki, międzynarodowe, różne
Łączność z PC: Nie
Wyświetlacz: Monochromatyczny LCD

Przenośna drukarka M611 to świetne rozwiązanie dla tych osób, które szukają mobilnego urządzenia umożliwiającego projektowanie i drukowanie skomplikowanych etykiet poza zakładem – a mianowicie w terenie. Aby zaprojektować i wydrukować oznaczenie, wystarczy telefon i odpowiednia, łatwa w obsłudze aplikacja.

Drukarka jest kompatybilna z wieloma materiałami eksploatacyjnymi, w tym z materiałami klasy przemysłowej, które wykazują odpowiednią odporność na – na przykład – rozpuszczalniki, wilgoć, kurz, wysokie temperatury, ogień czy chemikalia. Odpowiednio dobrane etykiety pozostaną czytelne nawet w ekstremalnych warunkach otoczenia.

Niniejszą drukarkę możesz wykorzystać między innymi do tworzenia etykiet owijanych na przewody, samolaminujących, zawieszek czy specjalnych wypukłych etykiet, które mają parametry znamionowych tabliczek.

WsteczDo góry