Rozwiązania LOTO marki Brady to produkty, które sprawdzą się właściwie w każdej branży przemysłowej. Oferta jest tak rozbudowana, że każdy zainteresowany klient bez problemu znajdzie odpowiednie blokady, spełniające nie tylko jego potrzeby, ale i przystosowane do najsurowszych warunków środowiska. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się opcjom, z których nierzadko korzystają producenci napojów. Zastanawiasz się, jakie rozwiązania LOTO dla branży napojów warto wybrać? Szczegóły znajdziesz w niniejszym artykule.

 

  1. Jakie wyzwania stawia branża napojów?
  2. Jak poprawić bezpieczeństwo w branży napojów za pomocą LOTO?

 

Produkcja napojów nierzadko wiąże się z koniecznością wykorzystywania żrących chemicznych substancji — na przykład 4-metyloimidazolu czy kwasu fosforowego. W samym systemie rurociągów mogą pojawiać się duszące gazy, do których zalicza się między innymi ozon lub dwutlenek węgla. W takim systemie mogą występować także inne niebezpieczne substancje, które dla zdrowia pracowników stanowią ostre czy przewlekłe zagrożenie. Jak zatem zadbać o bezpieczeństwo pracowników na czas konserwacji lub czyszczenia rur czy ruchomych elementów maszyn? Podpowiadamy w poniższym wpisie.

 

Jakie wyzwania stawia branża napojów?

Loto dla branży napojówJakie wyzwania stawia branża napojów? Głównym wyzwaniem jest neutralizacja zawartości rur, aby uniknąć ewentualnego narażania pracowników na — z reguły — negatywne działanie niebezpiecznych gazów i innych substancji chemicznych. Ponadto zneutralizować należy maszyny, których uruchomienie może skończyć się — na przykład — uwięzieniem pracownika w urządzeniu.

Poza wspomnianymi wyzwaniami warto wziąć pod uwagę także konieczność zabezpieczenia źródeł zasilania i rurowych zaworów. W tym ostatnim przypadku mamy na myśli zawory w wyłączonej pozycji, aby zwiększyć bezpieczeństwo pracowników i mienia w trakcie trwania konserwacji.

Jakimi produktami LOTO można poprawić bezpieczeństwo w branży napojów? Na pytanie odpowiadamy w dalszej części niniejszego artykułu.

 

Jak poprawić bezpieczeństwo w branży napojów za pomocą LOTO?

Wiele producentów napojów jest właścicielami kilku zakładów. Dlatego też w dzisiejszym wpisie podpowiemy, które rozwiązania sprawdzą się tam, gdzie mamy do czynienia z wieloma zespołami i zakładami.

Amerykańska Brady proponuje skorzystać przede wszystkim z kompleksowego systemu Lockout/Tagout, składającego się z unikatowych kłódek SafeKey. System ten zapewnia aż 700% więcej kombinacji kluczy oraz zamków w porównaniu ze standardowymi kłódkami bezpieczeństwa.

Innowacyjna kłódka SafeKey posiada niepowtarzalny blokujący mechanizm, który oferuje aż 100 000 kombinacji zamków oraz kluczy. A zatem dzięki tym systemom można otrzymać właściwie dużo większy zestaw z unikatowymi kluczami i zamkami, z kluczami master przeznaczonymi dla liderów zespołu oraz z jednym kluczem grandmaster, który z reguły przekazuje się kierownikowi do spraw bezpieczeństwa. Ten ostatni klucz umożliwia otwarcie wszystkich kłódek z danego zestawu.

Oczywiście wspomniane kłódki nie będą idealnym rozwiązaniem za każdym razem. Aby mieć pewność, że wprowadzone produkty LOTO są skuteczne i zagwarantują odpowiednie bezpieczeństwo, w pierwszej kolejności warto przeprowadzić audyt LOTO, podczas którego specjalista wytypuje wszystkie źródła zasilania i inne miejsca wymagające zabezpieczenia, a następnie pomoże dobrać najlepsze blokady i kłódki.