Zastanawiasz się nad wdrożeniem programu LOTO w swojej firmie? Zapoznaj się z prezentowanymi poniżej zaletami, a na pewno podejmiesz słuszną decyzję.

Zmniejsza wypadkowość i obniża koszty wiążące się z obrażeniami

Wg statystyk prowadzonych przez Unię Europejską nawet 15% śmiertelnych wypadków przy pracy i 15–20% wszystkich wypadków wiąże się z prowadzeniem prac konserwacyjnych. Lista obrażeń jest duża, do najczęstszych należą przykładowo złamania, rany szarpane, utrata kończyn, poważne oparzenia oraz porażenia. Obrażenia te mają bardzo poważny charakter co skutkuje zwiększonymi możliwymi kosztami.

Skraca przestoje w pracy i podwyższa produktywność

Odpowiednio i odpowiedzialnie realizowany program LOTO pozwala na znacznie usprawnienie i skrócenie prac konserwacyjno-naprawczych. Zapewnia się to poprzez wyraźne znakowanie źródeł energii, stosowanie zrozumiałych procedur i ułatwienie dostępu do systemu blokad. Czasochłonne czynności jak na przykład szukanie drogi przebiegu przewodów i obwodów elektrycznych, identyfikowanie odpowiednich punktów kontroli energii nie są już problemem, przestoje występujące w pracy zostają skrócone a działanie urządzeń jest dłuższe i bardziej efektowne.

Obniża koszty pośrednie

Wypadki mają ogromny wpływ na proces planowania pracy oraz produktywność pracowników. Niespodziewane uruchomienie maszyny może doprowadzić do jej uszkodzenia i tym samym zwiększenia dotychczasowo ponoszonych kosztów o koszty związane z naprawą lub wymianą takiego urządzenia.

Wprowadza najlepsze praktyki w zakresie bezpieczeństwa

Program LOTO jest uznawaną na całym świecie praktyką w dziedzinie zapewniania bezpieczeństwa w wielu branżach. W niektórych państwach jak np. USA wdrożenie takiego programu jest obowiązkowe, jest to wymóg usankcjonowany prawnie. Nasza firma jest oficjalnym dystrybutorem oferowanych przez firmę Brady rozwiązań lockout/tagout. Dzięki wieloletniej współpracy możemy zaoferować Klientom kompleksowe wdrożenie i przygotowanie systemu LOTO. Podejście do efektywnej kontroli źródeł energii obejmuje audyt, identyfikację punktów kontroli energii, pomoc w dobrze i zakupie odpowiednich urządzeń, przygotowanie łatwych w zrozumieniu instrukcji, szkolenia oraz wdrożenie całego rozwiązania LOTO.