Energia słoneczna staje się coraz bardziej powszechnym źródłem energii. Z tego powodu firmy zajmujące się fotowoltaiką muszą stawiać czoła przeróżnym wyzwaniom — między innymi tym, które wiążą się z identyfikacją i konserwacją tysięcy pozycji w parkach energii słonecznej. Jak szybko i niezawodnie to zrobić? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule na przykładzie firmy o globalnym zasięgu — a mianowicie Vindo Solar B.V., która już skorzystała z zaproponowanych przez Brady rozwiązań.

 

  1. Wyzwanie – szybka i niezawodna identyfikacja zewnętrznych kabli
  2. Rozwiązanie – niezawodne etykiety i drukarki Brady
  3. Wyniki – skuteczna identyfikacja zewnętrznych kabli

 

Utrzymanie i zarządzanie parkiem energii słonecznej o bardzo dużej skali, który składa się z tysięcy paneli słonecznych i kabli, wymaga nie tylko precyzji, ale i skutecznych narzędzi identyfikacyjnych. W odpowiedzi na to wyzwanie firma Vindo Solar B.V. zdecydowała się zastosować innowacyjne rozwiązania oferowane przez firmę Brady. Przełomowe etykiety i przywieszki kablowe razem z przemysłową drukarką do etykiet, umożliwiły nie tylko szybką, ale i niezawodną identyfikację każdego elementu w ich parku słonecznej energii. To zintegrowane podejście nie tylko podniosło efektywność samej konserwacji, ale także potwierdziło zaawansowane możliwości technologiczne Brady w branży energii odnawialnej.

 

Wyzwanie – szybka i niezawodna identyfikacja zewnętrznych kabli

etykiety do kabliWyzwaniem dla firmy Vindo Solar B.V. była szybka i niezawodna identyfikacja kabli zewnętrznych. Z ponad 124 000 panelami słonecznymi, każdy skrawek terenu musiał być precyzyjnie zorganizowany i przejrzysty, aby umożliwić nie tylko sprawną eksploatację, ale również szybką reakcję na konserwacyjne czy awaryjne sytuacje.

Zarządzanie tak dużym systemem elektrycznym wiązało się z koniecznością nie tylko szybkiego odnalezienia i identyfikacji konkretnych przewód, ale także precyzyjnego określenia stanu technicznego poszczególnych elementów. W związku z tym konieczne było znalezienie rozwiązania, które zapewniłoby czytelność oznaczeń przez długie lata. Trzeba zatem znaleźć taki produkt, który dodatkowo będzie odporny na nierzadko ekstremalne warunki środowiskowe, jakie panują w parkach odnawialnej energii.

Wdrażając skuteczne narzędzia identyfikacyjne, firma Vindo Solar B.V. podjęła wyzwanie nie tylko zwiększenia efektywności operacyjnej, ale także zapewnienia bezpieczeństwa i niezawodności w funkcjonowaniu całego parku.

 

Rozwiązanie – niezawodne etykiety i drukarki Brady

Rozwiązania zaproponowane przez firmę Brady okazały się ważnym elementem w efektywnym zarządzaniu parkiem energii słonecznej przez firmę Vindo Solar B.V. Przywieszki kablowe B-7598 oraz poliestrowe etykiety B-7593 okazały się innowacyjnym rozwiązaniem, które zastąpiło tradycyjne tabliczki znamionowe falowników zapewniając jednocześnie czytelność przez długie lata.

Przywieszki kablowe B-7598 specjalnie zaprojektowano tak, aby sprostały wymaganiom stawianym przez ekstremalne warunki zewnętrzne, jakie panują w parku słonecznej energii. Wykonane z poliestru wyróżniają się wysoką odpornością na wilgoć, ścieranie i temperaturę, co sprawia, że stają się świetną opcją do zastosowania w wymagającym środowisku. W dodatku ich trwałość została potwierdzona na 10 lat, co gwarantuje niezawodność w długim okresie użytkowania. Dostępność w różnych kolorach umożliwia prostą identyfikację różnych typów kabli. A to znacząco ułatwia pracę personelu i konserwatorów — tym samym przyczynia się do efektywnej eksploatacji parku.

Zadrukowane przywieszki kablowe B-7598 nie ulegają uszkodzeniu po podgrzaniu do aż 100°C, schłodzeniu do -40°C lub po wystawieniu na działanie wilgotności na poziomie 95% przy temperaturze 37°C.

Poliestrowe etykiety Brady B-7593 dzięki zastosowaniu najnowszych technologii druku, zapewniają trwałość i czytelność na równi z tabliczkami metalowymi przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Są też tańszym rozwiązaniem w porównaniu do wspomnianych tabliczek metalowych. Ich zastosowanie pozwala na szybkie oraz skuteczne oznakowanie  każdego falownika znajdującego się w parku.

Dodatkowo marka Brady zaproponowała firmie Vindo Solar B.V. drukarki etykiet BradyPrinter i3300, która umożliwia drukowanie etykiet bezpośrednio na placu budowy. Takie rozwiązanie pozwala na jeszcze większą elastyczność i szybkość w procesie identyfikacji. Dzięki drukarkom etykiet zakupionym na własność klienta eliminuje się konieczność zamawiania etykiet z zewnątrz i czekania na ich dostawę. A zatem inwestując nie tylko w materiały eksploatacyjne, ale także drukarkę etykiet, oszczędzasz zarówno czas, jak i właściwie pieniądze.

Wspomniana drukarka jest wyposażona w inteligentne rozwiązania technologiczne, które umożliwiają nie tylko szybką zmianę materiałów, ale także projektowanie etykiet bezpośrednio na miejscu pracy. A to zwiększa efektywność całego procesu identyfikacji w parku energetycznym.

 

Wyniki – skuteczna identyfikacja zewnętrznych kabli

Dzięki zastosowaniu niezawodnych przywieszek kablowych i etykiet do falowników firma Vindo Solar osiągnęła skuteczną identyfikację kabli w swoim parku energetycznym. Te rozwiązania pozwalają szybko odnaleźć określone kable i falowniki, co zwiększa efektywność konserwacji oraz utrzymania całego parku.

Rozwiązania Brady okazują się idealnym wyborem. Nie tylko z tego względu, że są wykonane z trwałych materiałów. Do ich zalet zalicza się również fakt, że zostały przetestowane w różnych warunkach środowiskowych, osiągając imponujące wyniki.

Wdrożenie systemu Brady to duży krok w efektywnym zarządzaniu parkiem energii słonecznej. Dzięki zintegrowanemu podejściu firma Vindo Solar ma pewność, że może skutecznie zarządzać swoim parkiem, przyczyniając się jednocześnie do zrównoważonego rozwoju odnawialnej energii.